• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

EUROHUMAN PROJESİ NEDİR?

Projenin amacı:

Önce insan felsefesiyle sanat,spor ve sosyal bilim dersleri yoluyla empati,hoşgörü,tolerans,eşitlik,adalet,saygı,sorumluluk gibi değerleri  günümüz dünyasında güçlendirecek ve bireylere daha etkili bir şekilde aktaracak eğitim stratejilerinin oluşturulmasıdır.

Projenin faydaları ve hedef kitlesi:

Proje,ilk olarak öğretmen odaklı bir proje olup,öğrenci,veli,diğer eğitim kurumları ve sivil toplum örgütleri de dolaylı olarak amaç ve araç olarak yararlanıcıdırlar.

Proje ,öğretmenlerin, sadece bilgi aktarmasını değil,anlatılan bilgi ile bu bilginin kaynağını,o zamanki gerekliliklerini,bugünkü kullanımını empati ve farkındalık ölçüsünde düşündürmesini, verilen ders içi ve okul dışı faliyetlerle öğrencilerin temel insani değerlerini güçlendirecek bir bakış açısı kazanmasını  sağlamayı hedeflemektedir.  

Ayrıca proje, uluslararası toplantı ve ziyaretlerle öğretmenlerin hümanizm merkezli etkili öğretim stratejileri konusunda deneyim ve bilgi paylaşımı yapmasına , bu konuda yaratıcı çalışmaları,gidilen ülkelerin eğitim stratejilerinin ve uygulamalarının incelenmesine , ülkelerin sivil toplum dernekleri  ve okul işbirliğini arttırıcı çalışmalarının gözlemlenmesine,ilham verici yeni strateji fikirlerinin hep birlikte geliştirilmesine olanak tanıyacaktır.

Bu proje çalışmasında yer alacak yararlanıcı olan öğrenciler de ortak dil İngilizce' yi aktif bir şekilde pratik etmenin yanısıra, kültürler arası diyalog,dijital okur yazarlık,dostluk,hoşgörü,ön yargı kırma gibi çalışmalara katılarak unutulmaz  bir global,hümanist dünya vatandaşı olma yolunda deneyim kazanacaktır.

Proje'nin yaygınlaştırılması ve ürünleri:

İki yıllık proje süresince  okullar,üniversite eğitim fakülteleri ve sivil toplum kuruluşları  işbirliği ile yapılacak çalışmalar, projenin aktif web sitesi,e twinning platformu ve diğer sosyal medya sayfaları yoluyla proje sırası ve sonrasında da duyurulacaktır.

Ayrıca proje sonunda geliştirilen ve uygulanan stratejiler,seminerler ve konferanslarla her bir partner ülke öğretmeni tarafından bulundukları bölgedeki diğer okul,üniveriste ve sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşılacak ve yapılan çalışmaların ve stratejilerin içinde bulunduğu “Eurohuman Hümanizm Merkezli Eğitim Stratejileri “kitabı ülkelerin Milli Eğitim Bakanlıklarına da  gönderilerek yaygınlaştırılması önerilecektir.

HAYDİ! İÇİMİZDEKİ GÜZELLİKLERİ ORTAYA ÇIKARMA ZAMANI…

“DAHA MUTLU YARINLAR İÇİN HÜMANİZM MERKEZLİ EĞİTİM”

 

 

 

Watch
Active Visitors
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret15695